top of page

Szacunek
Rywalizacja
Sport

kyoko_karate.jpg

Zostało założone w 1947 roku, przez Masutatsu Oyame, niezwykłego człowieka, który poświęcił swoje życie na samodoskonaleniu i popularyzację sztuk walki w fizycznych i duchowych aspektach. Uważał, że „Harmonia jest podstawą karate”. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu człowiekowi i światu. Kyokushin oznacza „dążenie do najwyższej prawdy”, czyli dążenie do perfekcji zarówno w aspekcie fizycznym, psychicznym i duchowym.

Kyokushin uprawia w Polsce ponad 40 tyś ludzi, a na świecie liczba ta sięga ponad 2 miliony. Karate jest sportem symetrycznym, oznacza to, że po dobrze przeprowadzonym treningu pracowała każda część ciała. Występują tu elementy gimnastyki oraz jogi co poprawia ogólną sprawność motoryczną u ćwiczących.

Celem głównym w zajęciach Karate Kyokushin jest: 

  • Kształtowanie motoryczności: gibkość, szybkość, koordynacja ruchowa, siła, wytrzymałość

  • Kształtowanie postaw moralnych: dyscyplina, szacunek do starszych i rówieśników, systematyczność

  • Kształtowanie prawidłowej postawy ciała i profilaktyka wad postawy

  • Stworzenie dziecku możliwości wszechstronnego rozwoju  fizycznego, psychicznego i intelektualnego poprzez wychowanie w duchu pro sportowym i pro zdrowotnym. 

  • Uświadomienie młodym ludziom znaczenia sportu w ich życiu codziennym. 

  • Promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. 

  • Integracja społeczeństwa poprzez sport

 

Na treningach Karate Kyokushin, ćwiczący wykonują wysiłek tlenowy, co oznacza, że spalamy kalorie i zwiększamy swoją wydolność. Jest to świetny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów i poprawienie wyglądu swojej sylwetki. Zwiększamy swoją pewność siebie, poprzez naukę schematów i systemów walki, a także naukę skutecznej samoobrony, która może się przydać w krytycznych sytuacjach. Dzieci poznają japońską sztukę walki poprzez zabawowe formy walki, oraz naukę podstawowych ciosów i kopnięć.

Oprócz tego dzieci mogą uczestniczyć w egzaminach na stopnie uczniowskie kyu, podnosząc swój poziom w wymierny sposób. Ponadto prowadzone są obozy sportowe w lecie i w zimę, na które dzieci chętnie jeżdżą.

Czas trwania jednostki treningowej w szkołach dla dzieci to 60 min. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w zależności od wieku i poziomu zaawansowania. Grupy dla klas 0-III i IV-VIII.

KARATE KYOKUSHIN

DSC_1012 2
DSC_0027 2
DSC_0741 2
DSC_0829 2
40603059_2343250135689742_8436081480408498176_o
bottom of page